Comunitatea românească

Mass-media de limbă română

 

AngliaMea.ro  

7C Suttons Lane, Hornchurch, RM12 6RD

Tel/Fax: +44 17 0845 4063

Mob.: +44 7815309543

E-mail: info@angliamea.ro

www.angliamea.ro

Contact: Maria Terheş, m.terhes@angliamea.ro

 

Convorbiri româneşti

Telefon: 07456542570

E-mail: contact@convorbiriromanesti.com

Website: www.convorbiriromanesti.com

Contact: Ramona Mitrica

 

Corespondent RFI (Radio France International)

Telefon: 07740030870

Contact: Petru Clej; petru.clej@gmail.com, petru.clej@btinternet.com

 

Diaspora Românească

Suite 215, Tudorleaf Business Centre
2-8 Fountayne Road
London N15 4QL
Telefon: +44 (0) 20 88018115
E-mail: redactia@diasporaro.com
editor@diasporaro.com
www.diasporaro.com

Contact:

Daniel Chira daniel.chira@diasporaro.com

Marcel Istrate (+44 0 20 880 18115 / 07515333997)

 marcel.istrate@diasporaro.com, istrate.marcel@yahoo.co.uk

Oana Padureanu (07424829354) oana_gloria@yahoo.com

 

My Own Media Ltd

The Old Fire Station
140 Tabernacle Street
London EC2A 4SD
Fax: +44 (0)207 3007322
Mobile: + (0)44 785 2194677

Foreigners in UK  
www.foreignersinuk.co.uk

www.facebook.com/migrantsuk

Ziarul Românesc
ziarul@myownmedia.co.uk
www.ziarulromanesc.net

Contact:

Mircea Maer (+44 0 7825 160829, mircea.maer@ziarulromanesc.net)

Larisa Arama (0785219477)
 

Gazeta de România

6 Woodman Parade,

Woodman Street,

E16 2LL, London

Telefon fix: +44 (0) 20 747 44 817

Telefon mobil: +44 (0) 7846 821 205
e-mail: info@gazetaderomania.co.uk
Website: http://gazetaderomania.co.uk

Contact: Tudor Cutus, +44 (0) 751 999 2340

 

Gazeta Românească 

Mobile: + (0)447570195608

E-mail: info@gazetaromaneasca.co.uk

Website: www.gazetaromaneasca.co.uk

Contact: Cătălin Savin, catalin.savin@gmail.com

 

Jurnalul European

Intact Media Services

145-147 St John Street

London, EC1V 4PW

Telefon: 02035984794

E-mail: staff@jurnalul-european.com

Website: www.Jurnalul-European.com

 

Român în UK

Newspaper on-line for the Romanians living in the UK
E-mail: redactie@romaninuk.net
www.romaninuk.net

Români în UK

e-mail: webmaster@romani.co.uk
Website: www.romani.co.uk

 

ROMANI ONLiNE UK

Mobile: 07411223362
e-mail: admin@romani-online.co.uk
Website: www.romani-online.co.uk
Contact: Adrian Cherciu, Director, adrian@romani-online.co.uk
 

ROMANIA IN CONTACT Prima revistă internaţională românească
Adresa:1 Carrington Avenue,Hounslow,TW3 2LG, Greater, London
Telefon: (+44) 020 3536 3503

Mobil: (+44)7596654663

e-mail:office@romaniaincontact.com

Contact:  Daniela Vitelaru

 

Radio Ciocârlia

Mobile: + 44 (0) 79 0487 2347
E-mail: deliairina@gmail.com
londra.radio@yahoo.co.uk
www.radiociocarlia.co.uk

 

Radio ROMANi ONLiNE

Telefon: +44 (0)79 1211 8788
E-mail: radio@romani-online.co.uk
www.romani-online.co.uk/radio
Contact: Cristi Havrincea, Coordonator

 

Programări servicii la Secția consulară a Ambasadei României la Londra!

13.01.2017

Cetățenii români care au reședința sau domiciliul în Marea Britanie pot accesa site-ul www.econsulat.ro pentru a solicita toate categoriile de servicii consulare de care au nevoie. …

Anunț de interes pentru membrii comunității românești!

22.11.2016

Ambasada României la Londra informează cetățenii români – posesori de conturi de e-mail YAHOO, care au transmis solicitări (informații sau programări), prin e-mail, către adresele de…

EduVision 2020

27.01.2017

La 25 ianuarie, începând cu ora 14:30, a avut loc, în cadrul BETT (Târg de tehnologie educaţională organizat la Centrul de Expoziții ExCel, Londra, între 25-27 ianuarie), cea de a doua…