Comunitatea românească

Mass-media de limbă română

 

Anglia Mea

Maria Terheş, m.terhes@angliamea.ro

Tel/Fax: +44 17 0845 4063

Mob.: +44 7815309543

www.angliamea.ro

info@angliamea.ro

 

Gazeta de România

Tudor Cutus,

+44 (0) 751 999 2340

info@gazetaderomania.co.uk

Telefon fix: +44 (0) 20 747 44 817

Telefon mobil: +44 (0) 7846 821 205

http://gazetaderomania.co.uk

 

In ProLive

Cristian Sirbulescu

Tel 020 8640 3004

Email csirbulescu7@gmail.com

 

Jurnalul European

Telefon: 02035984794

staff@jurnalul-european.com

www.Jurnalul-European.com

 

Londonezul

Gelu Irimia

Telefon 07435607638

www.londonezul.co.uk

Email geluirimia@yahoo.com

 

ROMANi ONLiNE UK

Adrian Cherciu

Tel: 004413 446 47131

Email: admin@romani-online.co.uk

radio@romani-online.co.uk

https://www.romani-online.co.uk/

 

Romani in Londra

Bogdan Crontz

Telefon 07342646934

Email bogdancrontz@gmail.com

 

Români în UK

Inno Brezeanu

Webmaster

Email: webmaster@romani.co.uk

www.romani.co.uk

 

 

 

Ziarul Românesc

Mircea Maer

Tel: 44 0 7825 160829

Fax: 00442075593554

Email: ziarul@myownmedia.co.uk

mircea.maer@ziarulromanesc.net

www.gazetaromaneasca.com

 

Corespondent RFI (Radio France International)

Petru Clej

Telefon: 07740030870

petru.clej@gmail.com 

petru.clej@btinternet.com

 

Victor Popa - Revista 22

Telefon 07765685930

E-mail - victorpopa1@gmail.com

În prim plan

Comunicat de presă privind impactul invocării art. 50 din TUE asupra comunităţii româneşti din Regatul Unit

21.03.2017

Invocarea, de către guvernul britanic, a articolului 50 din Tratatul Uniunii Europene, permite iniţierea negocierilor privind retragerea Regatului Unit din Uniunea Europeană, dar nu presupune o…

Q&A – teme de interes în context Brexit

21.03.2017

1. Condiţii de muncă Q: Cum obţin card de muncă? A: Începând cu 1 ianuarie 2014, cetăţenii români se bucură de aceleaşi drepturi pe piaţa britanică a muncii ca şi toţi…

În atenţia comunităţii:

28.09.2017

Ambasada României la Londra a solicitat Ministerului Finanţelor Publice clarificări în legătură cu „Chestionarul pentru stabilirea rezidenţei persoanei fizice la plecarea din…